Zrcadla kolem nás

     Velmi často se mi stává, že jsem v nějaké situaci a stojím celkem bezradně a nevím co s ní. Co mám dělat, jak mám reagovat, jaké mám možnosti řešení. A při tom jsem schopná celkem snadno a rychle vyhodnotit situace, které se stávají lidem okolo mě, najít v nich to podstatné a rozkrýt možnosti řešení. A i když velmi často slyším:“ ty vždycky ví co máš dělat, ty víš co si z té situace máš vzít, co se máš naučit….“ Vlastně to není pravda. U mých situací  mi to moc nejde.  A myslím si, že i vy jste na tom podobně. Znáte řešení problémů vašich přátel, vašich blízkých a i cizích lidí. Přesně víte, co byste udělali v té jeho situaci.

      Víte, za tu dobu co jdu životem jsem si všimla jedné věci. Právě v těchto situacích, kdy stojíme bezradně , jakoby zaseknutí nás reakce některých lidí rozčilují, jsou nám nepříjemné, vyvolávají v nás až pocity agrese. Někdy  okamžitě prohlásíme: „ no to bych nikdy neuděl/a…“   No myslím si, že ti lidé, tyhle reakce  jsou vaše( naše ) zrcadla. Právě tyhle  šťouchance nám v našem  stavu ukazují, kde nás bota tlačí, co máme vyřešit, co je oblast, která si zaslouží naší plnou pozornost a možná právě řešení, o kterém jsme rezolutně prohlásili „ že my tohle teda fakt ne…“ nám může pomoci pochopit, kde je problém.

       Mějte na paměti, že  nemusíte prožít zdaleka všechny situace, aby jste pochopili, někdy stačí je jen připustit, že by mohly být řešením.