Pomsta

    Znáte  tu situaci, kdy vám někdo ublíží a vy nejdřív nevíte co s ní, pak se zhroutíte (litujíc sebe) do sebe a jste zoufalí ? Hledáte důvod, proč se vám tohle stalo, proč vám to ten nebo tamten udělal. V myslí zní otázka:“ Proč JÁ….“  A když vypláčete všechny slzy tak, že už žádná nezbyla, nadechnete se  a …. pak se rozhodnete  pomstít. Jen ať ten druhý vidí co vám udělal a jak to bolí. Ať ho to taky bolí.

     Vymýšlíte různé scénáře, situace, jak co udělat. Víte, osobně si myslím, že uvnitř sebe jste tak zoufalí, nešťastní a zranění, že není moc pravděpodobné, že byste vymysleli nějaké ozdravné řešení.  Vaše vnitřní bolest vás zaslepí a vy se zaseknete a přihazujete uvnitř sebe polínka do centra bolesti a vnitřního sváru. Trápíte se a chřadnete až onemocníte. Vaše otrávená mysl  vám nedovolí vidět, jak vaše tělo pod náporem nemoci strádá. Ve vaší mysli zní myšlenka: „ ať vidí co mi způsobil, ať vidí jak mi ublížil, ať trpí tím co mi udělal…..“

     No, osobně si myslím, že jestliže to „ ten nebo onen“ neviděl tenkrát, pak ani teď to neuvidí. Nenechte vaší raněnou duši  aby zničila vaše tělo. Trestáte tím sebe, nikoli toho nebo onoho.