Nejhorší nemoc

    Někdy se ptám, jaká je nejhorší nemoc na světě. Určitě, kdybychom se na toto téma zaměřili, našli bychom velké množství opravdu velmi vážných onemocnění a nemocí ( rakoviny, roztroušená skleróza, atrofie, srdeční choroby…..). Nicméně u těchto nemocí víte a předpokládáte  jejich negativní účinek na tělo.  A pak se tato otázka zdá být naprosto neřešitelná.  Zeptám se. Už jste někdy zažili zlomené srdce?  Ne?  Říkáte že tohle není nemoc?  No nemoc je stav, kdy organismus nefunguje tak jak by měl a projevují se u něho  subjektivní potíže.

     Víte jak se projevuje zlomené srdce?  V oblasti srdce vás neuvěřitelně bolí ( naprosto nelogicky bez zjevné příčiny), nemůžete dýchat  a vaše tělo jakoby se vymklo vaší kontrole a nemá žádnou sílu. Myšlenky jsou naprosto zcestné a chaotické a ani při nejlepší vůli nejste schopni se soustředit. Absolutní nechuť k jakékoli činnosti vás naprosto spolehlivě ochromí a vyřadí  ze života ( stejně vám to nevadí, protože i tak nechcete nic dělat a utápíte se ve smutku a beznaději). Nemáte hlad a čas pro vás přestává existovat. Všechno vám je jedno- jednoduše bych to mohla nazvat stavem, kdy se vám rozpadne psychika. Naprosto bez zjevné příčiny vás přepadají návaly pláče, odevzdanosti, apatie, hysterie a agrese.

     Během jedné vteřiny se  z úplně zdravého člověka  stane nepoužitelná troska.Na tuto nemoc není diagnoza, žádný lékař vám nepředepíše lék, nevíte jak dlouho bude tato nemoc trvat. A i když vlastně nemáte žádný uznávaný důvod, vy víte, že uvnitř sebe cítíte obrovskou bolest, prázdno a beznaděj. 

( Toto zamyšlení je pro ty, kteří si prošli stavem zlomené srdce- aby věděli, že v tom nejsou sami)