Druhá šance

       Velmi často se nám stane nějaká příhoda, jsme součástí nějaké události, střetu a my nějak zareagujeme. Poté zjistíme, že naše reakce se nám nelíbila. A představujeme si co jsme měli a nebo neměli říct, jak jsme se měli a nebo neměli zachovat, co jsme měli a nebo neměli udělat. Připravujeme si scénáře co uděláme nebo řekneme až se nám to a nebo ono stane příště. Vlastně chceme nebo bychom si přáli druhou šanci.

        Víte, nevím jak vy, ale já mám vyzkoušené, že se nikdy nezopakují situace stejným způsobem. A ať už jsme si připravili jakkoli geniální scénář pro dění příští, nikdy ho nebudeme moci použít. Naopak vím, že určité situace podobné té první se nám stanou v naprosto nečekaném okamžiku a překvapí nás stejně jako události předešlé a pokud nevyřešíme příčinu naší první reakce, zaskočí nás stejně nepřipravené a budeme reagovat obdobně. Takže vy sice dostanete druhou šanci, ale je otázka jestli jí poznáte.

       Nepřipravujte si výmluvy a omluvy proč jste něco udělali nebo řekli, pokud nejste spokojeni se svou reakcí, věnujte energii tomu, aby jste zjistili proč jste tak reagovali. Odstraňte a vyřešte příčinu..