Za poznáním

    Tak co si pod těmi slovy vlastně mám představit - ta stejná otázka platí i pro vás.

    No nevím proč, ale vždy si vzpomenu  na všechny ty moudré, starostlivé  babičky,  kořenářky, ochranitelky  rodových zvyklostí,  všechny ty  postarší chlapíky, kteří s láskou pečují o stromy, lesy, vody, domovy ….  ty ochranáře rodin a rodů. 

     Když se mi dostane do rukou nějaká starší kniha, vždy tam hledám ta jednoduchá a účinná moudra. Vždyť v jednoduchosti je krása. A jak jsem si všimla, naši předci  s „ oněmi primitivními a jednoduchými“ znalostmi přežili celé věky.  Tak proč bychom se k nim nemohli vrátit? No mohli. Tato volba je jen na nás.  Proč tedy neoživit ty jednoduché a účinné znalosti?  No takhle je to asi dost široké téma.

     Já osobně mám ráda přírodu, zejména kameny a bylinky. Používám je i v běžném životě a tak vím, jak účinné může jejich používání být.  No a pak, čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, jak mě zajímá historie naší země.  Určitě nemám na mysli ty silné knihy s různými  fakty, ale zajímavá místa, ke kterým se váže příběh, báje, pohádka a vlastně i různé ať už významné nebo nicotné historické události.