Básničkaření

    Proč kategorie básničkaření?  No, ne že bych chtěla nějak fušovat profesionálním básníkům do jejich řemesla. Jooo básničky, na to musí mít člověk talent....ale upřímně řečeno - netoužíte i VY někdy jen tak pro sebe, zkusit si to. Jestli umíte veršovat a jestli to, co složíte vůbec bude k světu?  Já ano. Přiznám se k tomu a nestydím se za to. Mám ráda český jazyk, jeho bohatost. Ráda si hraju se slovy a pak koukám, co je z toho na konci. No a básničky, to je přece hra se slovy.

    Proto tato kategorie. Budu ráda, když se přidáte......můžete přidávat Vaše  básničky. Nemusí být dlouhé, ani nijak hlubokomyslné ( to necháme Shakespearovi a jemu podobným ) , ale budu ráda když budou Vaše, upřímné a od srdce. 

   No ještě malá poznámka - protože toto jsou mé stránky a na nich prezentuji své názory, vyhrazuji si právo schvalovat básničky, které vložíte. Toto je určitá ochrana obsahu stránek, aby zde nebyly prezentovány názory nebo myšlenky ( politické, rasistické apod.) se kterými nesouhlasím...... A ještě Vás poprosím o jednu věc. K básničce vádějte své jméno, ráda Vás uvedu jako autora.

    

přidat básničku

Strážce

Tam kde hvězdy naděje,
padají do vln příboje,
kde duha se zemí splývá,
kde voda břehy smývá,
tam stojí postava tichá
a sama celý svět hlídá.....

 

více

 

Cesta

Tak dlouho chodíš
abys pochopil . . .
a přitom jen v sobě
najdeš to . . .
pro co jsi žil.

autor: Jana U.

 

více

 

Protiklady

Venku sníh padá,
ve vnitř kamna planou.
Přes den slunce svítí,
v noci hvězdy na nebi vstanou.
Jedno jde s druhým
ruku v ruce,
i mráz rozehřeje naše srdce.
Jedno se s druhým
snoubí spolu,
neuvědomili bychom si štěstí,
nebýt bolu.
Za to vše vzdávám díky bohu,
za to co smím,
za to co mohu . . .

Autor: Jana U.

 

více

 
přidat básničku