Čínská energetická masáž

         Čínská energetická masáž vychází z tradiční čínské medicíny, která vnímá lidské tělo úplně odlišně od evropského pojetí.  Čínská medicína využívá několik teorií, teorii Jin a Jang, teorii 5-ti elementů, teorii energie a krve.

          Čínská energetická masáž má obnovit proudění energie v meridiánech  ve správném rytmu. Naším tělem probíhá dvanáct energetických drah,  které spojují různá místa v těle. Pokud se např. vlivem stresu stáhne sval, tok energie se zastaví a dojde k bolestivosti  svalu a následně  k ovlivnění funkce  orgánu, který je s energetickou drahou spojen.

          Hlavním a nejdelším meridiánem je meridián močového měchýře. Je na něm celkem  67 akupunkturních bodů. Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.

          Čínská energetická masáž  patří k  relaxačním masážím, při kterých dochází k celkovému uvolnění.    Uvolňuje s valy, odstraňuje bolesti hlavy a zad,  působí na nervový systém a většinu orgánů v těle, nastoluje energetickou rovnováhu v těle, odstraňuje únavu. Je velmi vhodná pro lidi, kteří jsou příliš zaměstnaní, ať už v práci nebo v soukromém životě, kteří díky svému pracovnímu nasazení trpí bolestmi hlavy a zad, jsou  náladoví, nervózní a podráždění.

 

Kdy nelze masáž použít - Kontraindikace masáže

 Infekční a zánětlivá onemocnění ( chřipka, nachlazení, angina)

 Onkologická onemocnění

 Akutní onemocnění ( např. astmatický záchvat)

 V těhotenství ( patří sem i kojící ženy)

 Při úplné vyčerpanosti

 Při intoxikaci ( drogy, opilost)

 Bezprostředně po těžkém jídle nebo požití léků

 

Ceník:

1 hodina ……………………………500,-Kč

více najdete v kompletním ceníku