Proti celulitě a formování postavy

     Celulita ( uváděná též jako celulitida) neboli zbytnění tukových buněk.  Jde o hrbolky, dolíčky a nerovnosti na kůži v určitých partiích těla ( nejčastěji na hýždích a stehnech), stav  označovaný také jako „ pomerančová kůže“.  Faktory, které přispívají  ke vzniku celulity jsou zejména nedostatek pohybu, špatné stravovací návyky, nedostatečný pitný režim, psychické stresy, zvýšený příjem hormonů, těsné oblečení, sedavá zaměstnání. Navíc vazivo tkání u žen není tak pevné jako u mužů  a pokud se v tkáních usazují tukové buňky, tlačí se nahoru, kde nemusí mít dostatek místa. Následkem je pomerančová kůže. Dále pak tukové buňky  tlačí  na krevní kapiláry, zhoršuje se zásobování buněk a hromadění tkáňové tekutiny v mezibuněčných prostorech. Vzniká otok, pocit tlaku a tím může docházet k poškození mízního systému. Tak ovlivňuje celulita lymfatický systém.

    Celulita není způsobena nadbytkem tukových buněk, ale tím, že náš organismus není schopen tuky spalovat.

    Celulitu dělíme na 4 stupně, první stupeň, kdy změny na kůži jsou vidět při kompresivním testu, druhý stupeň, kdy změny na kůži jsou viditelné při napnutí svalu nebo sezení na tvrdé podložce.  V těchto případech stačí k zlepšení stavu změna stravovacích návyků , zvýšení pohybu v kombinaci s masážemi proti celulitě nebo lymfatickými  masážemi. Třetí stupeň , kdy nerovnosti na pokožce jsou  permanentně  viditelné vyžaduje již komplexnější přístup a dlouhodobější péči. Navíc je třeba upravit významně i pitný režim, pohybovou aktivitu, relaxaci a i dýchání. Čtvrtý stupeň – jde o velkou nadváhu a zpravidla již dochází k nevratnému poškození kůže vyžaduje lékařské vyšetření, spolupráci s obezitologem, plastickým chirurgem, lymfologem.  

   Při masáži proti celulitidě a pro formování postavy uvolní tukové buňky a zlepší krevní oběh . Po masáži se provede zábal, který zrychlí podkožní metabolismus a zbaví tělo toxických látek. Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.

      Čestnost a interval mezi jednotlivými masážemi je individuální. Závisí to na stupni celulity, a individuální reakci na terapii. K rozbití tukových buněk dochází postupně a  pak  je potřeba je z těla odvést. I k tomu potřebuje tělo čas.  Proto je vhodné absolvovat celou kůru cca 10 ošetření.

Kontraindikace masáže

infekční onemocnění, záněty, pooperační stavy

kožní problémy

otevřené rány, modřiny, popáleniny

křečové žíly, cévní onemocnění

těhotenství

čtvrtý stupeň celulitidy- velká gynoidní nadváha – zde je nutný lékařský zásah

 

Ceník:

90 minut ………………………………….700,-Kč

více najdete v kompletním ceníku